Layout

Mija kolejny tydzień nad pracą nad moją aplikacją. W tym tygodniu skupiłem się nad zmianą głównego layoutu mojej aplikacji, które według mnie będzie doskonale prezentował nie tylko przejrzysty wygląd i intuicyjną nawigację, ale także będzie mógł byś wykorzystywany jako projekt bazowy do różnego rodzajów systemów gdzie wymagana jest swego rodzaju analiza danych.


Jak widać do budowy layoutu wykorzystałem Bootstapa, który ma zdefiniowane klasy z różnego rodzaju stylami i eventami JavaScriptowymi, dzięki temu nie musimy dodatkowo spędzać paru cennych godzin na budowanie wszystkiego od nowa. Oczywiście jest parę kontrolek, które musiałem zdefiniować od początku, żeby wszystko wyglądało jak sobie wymyśliłem :).
Na tym etapie działa responsywność moje aplikacji co daje nam możliwość korzystanie zarówno z przeglądarek na komputerach jak i w telefonach komórkowych. Responsywność mojej aplikacji jest dla mnie bardzo ważna bo w większości przypadków aplikacja będzie obsługiwana właśnie na urządzeniach mobilnych.
Nie ukrywam, że w przyszłości planuję także utworzenie odpowiedniej wersji mobilnej i umieszczenie jej w sklepie Google Play. To wszystko w tym tygodniu, w następnym będę już skupiał się nad pracą nad widokami poświęconymi wprowadzaniu danych przez użytkownika do bazy danych.

Oczywiście jak zawsze odsyłam do śledzenia zmian w kodzie na moim GitHubie

Komentarze

  1. Jeśli strona jest stworzona wg zasad RWD to można stworzyć aplikację mobilną na androida która prezentuje tę stronę w widoku web view. Czy myślisz o takim rozwiązaniu?

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście docelowo aplikacja mms być szybko i łatwo dostępna dla użytkownika, a jako aplikacja mobilna dostępna na telefonach komórkowych bedzie właśnie doskonałym rozwiązaniem

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Szyfrowanie #2 - Porównanie funkcji skrótu

Asp.Net Core MVC na Ubuntu 16.04

Szyfrowanie