Mongoose - RESTful API #3

Dziś zobaczymy już praktyczne zastosowanie naszego API, za pomocą którego będziemy mogli już pobierać przykładowe dane z bazy Mongo.

Po pierwsze co musimy zrobić to odpalić nasz ulubiony edytor z wcześniejszym projektem, w moim przypadku dzisiaj jest to Visual Studio 2017.

Schema:
Pierwszym krokiem jaki musimy zrobić to utworzyć sobie Scheme dla naszego przykładowego obiektu w bazie danych. W tym celu tworzymy nowy plik o nazwie np. cost.js i uzupełniamy go tak jak na poniższym wycinku ekranu.
To co tutaj się znajduje to użycie frameworka moongose (oczywiście instalujemy go jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy przy użyciu npm), zdefiniowanie pól naszego obiektu w tym przypadu tylko dwóch nazwy i ceny, nadanie im odpowiednich typów, oraz zaimplementowanie metody getCosts do pobierania tych kosztów z bazy danych.

Modyfikujemy nasz plik server.js aby wyglądał jak na screenshotcie poniżej.
Jak widzimy ja mój plik cost.js umieściłem dodawkowo w katalogu Models dla lepszej organizacji mojego małego projektu :). 
Definiujemy połączenie z nasza bazą danych, którą utworzyliśmy wcześniej na stronie mLab.com, oczywiście podajemy tam swoje dane i swój link do bazy danych. 
Kolejną rzeczą jest ustawienie ścieżki dla naszego API, tak żebyśmy mogli dostać się do listy wszystkich kosztów z naszej bazy danych.

Robomongo:
Łączymy się z naszą bazą danych przy użyciu Robomongo i dodajemy nowa kolekcje o nazwie costs, następnie w sposób jaki jest na screenshotcie dodajemy sobie kilka elementów.
Teraz uruchamiamy Node.js i jak wszystko zrobilismy dobrze to po wpisaniu adresu http://localhost:3000/api/costs powinniśmy zobaczyć naszą listę kosztów w formacie JSON.
W następnym poście pokażę jak przy użyciu Mongoose zaimplementować reszte CRUD'aKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Szyfrowanie #2 - Porównanie funkcji skrótu

Asp.Net Core MVC na Ubuntu 16.04

Szyfrowanie